W dniu 6 października 2015 r. uczniowie klas 4 i 5 wybrali się do Centrum Kongresowego UP w Lublinie, aby obejrzeć spektakl "Świat legend" przygotowany przez zespół Teatru Wrocławskiego "In Art".

Przedstawienie składało się z czterech legend, a każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej. Widzowie dowiedzieli się, jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi Madejowe łoże i dlaczego Poznań ma swój hejnał.

Twórcy spektaku zabrali widzów w świat lalek, masek i przeróżnych niekonwencjonalnych form wywodzących się ze średniowiecznych tradycji teatralnych. Współcześni przewodnicy po świecie legend - Chris i Marysia - grając w grę komputerową, wprowadzali do przedstawienia elementy humoru.

Dziekujemy artystom z Wrocławia za niezapomniane wrażenia teatralne.