30 września uczniowie klas 3a i 3b w celu uczczenia Dnia Chłopaka wyjechali pod opieką wychowawczyń na interaktywną wystawę klocków lego. Wystawa ta łączy zabawę i edukację. Dzieci zachwycały się eksponatami przedstawiającymi postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe jak i współczesne. Można było zobaczyć między innymi największą na świecie makietę TITANICA wybudowaną w skali 1:25. Budowla, która pochłonęła ponad 500 000 klocków, ma 3 metry wysokości i 11 metrów długości. Takie zestawienie pozwala zwiedzającym, i to nie tylko najmłodszym, na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii i architektury. Chłopcy zachwycali się modelem Boeinga 767, którym mistrzowsko awaryjnie wylądował kpt. Tadeusz Wrona (7,5 tys. klocków) oraz makietą przedstawiającą oblężenie zamku smoka w której wykorzystano 3500 minifigur rycerzy, mieszczan, żeglarzy. Wspaniale prezentowali się również piraci z Karaibów. Dziewczynki oglądały z ciekawością makietę zamku w baśniowym stylu oraz cyrk, gdzie mieści się arena, pojazdy oraz zwierzęta. Efektownym uzupełnieniem całości była możliwość samodzielnego konstruowania różnych budowli z kloców. Był to kolejny bardzo udany wyjazd.

Zapraszamy do naszej Galerii