• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

12 listopada 2019 r. uczniowie klas 8 pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. W sam raz na to, aby udało się w pełni zrealizować pierwszy punkt programu - spacer po Łazienkach. Uczniowie zobaczyli Świątynię Egipską, Świątynię Sybilli, Wodozbiór, Pałac na Wyspie oraz pomnik Fryderyka Chopina. Po parku ścigały się wciąż energiczne wiewiórki, a po kanałach pływały kaczki.

Następnie udali się do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, aby zwiedzić wystawę "Plan filmowy". W trakcie zwiedzania obejrzeli studio, w którym został stworzony plan oraz scenografię i kostiumy. Poznali zawody filmowe i najciekawsze procesy produkcji filmowej. Wzięli udział w projekcji na goglach VR, podczas której mogli przyjrzeć się pracy ekipy i twórców w trakcie przygotowań do wyjścia na plan i w chwili nagrywania kolejnych ujęć w hali filmowej. Na koniec czekała ich przymiarka kostiumów filmowych, czyli poznawanie kunsztu kostiumografów i specjalistów pracujących w ich zespołach, a przy okazji możliwość zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z planu filmowego.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Och!Teatrze. Ósmoklasiści obejrzeli wspaniały spektakl "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Wszyscy wychodzili z teatru wzruszeni i pełni wrażeń.

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z tej udanej wycieczki.

Z życia szkoły