• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

To my, klasy drugie. Właśnie wybieramy się na spacer po Starym Mieście, a z nami pani przewodniczka, mama naszej koleżanki z klasy 2b.

Wyruszamy sprzed Katedry w lewo – tu stoi Brama Trynitarska z kogucikiem na szczycie. Uwaga! Gdy Bramą przechodzą niegrzeczne dzieci, kogucik zapieje! Przemykamy szybciutko – udało się, nie zapiał. Nasze panie wychowawczynie ucieszyły się: jesteśmy grzeczni!

Możemy więc udać się w bardzo kulturalne miejsce – do Teatru Starego. Czy wiecie, że to drugi najstarszy w Polsce teatr? Zwiedziliśmy wszystkie jego kondygnacje, ale największą radością była możliwość uderzenia w gong zapowiadający przedstawienie.

Idziemy dalej. Co to? Kamień Nieszczęścia. Niektórzy go dotknęli mimo jego ponurej sławy. Jesteśmy odważni? A może lekkomyślni?...

Ale oto Brama Krakowska. Z wąskiej uliczki wyskakuje do nas lubelski Koziołek. Koziołek jest biały, a spodenki ma czerwono-zielone. To trzy barwy Lublina.

Oglądamy Stary Ratusz, miejsce sławnego sądu diabelskiego, i zabytkowe kamieniczki, pięknie odrestaurowane, a wśród nich tę niebieską: tu chodziła do przedszkola pani Małgosia. To ona też była dzieckiem?

Chwilę odpoczywamy na kamiennych murkach, pozostałościach po dawnej farze (wiemy, wiemy: to taki kościół).

I zmierzamy przez Bramę Grodzką w stronę Zamku. Zamek jest piękny i majestatyczny.

Kochamy nasze miasto!

 
Zapraszamy do naszej Galerii.

Z życia szkoły