• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniach 27 – 28 maja 2019 r. uczniowie klas 3 wyruszyli na wyprawę. Jej celem było poznanie przepięknej krainy geograficznej i historycznej - Polesia.
Zapoznawanie się z tymi pięknymi okolicami dzieci zaczęły od obejrzenia filmu o Poleskim Parku Narodowym, wizyta w „wylęgarni żółwi” oraz przejściem ścieżką dydaktyczną "Dąb Dominik" przez zrastające jezioro Moszne. W Załuczu Starym zwiedziły Muzeum Poleskiego Parku Narodowego oraz przespacerowały się mini ścieżką „Żółwik”. Po przepysznym obiedzie wszyscy chętnie wybrali się na przechadzkę dookoła jeziora Białego, aby obserwować przyrodę – rośliny wodne oraz ptaki. Pierwszy dzień tej wyprawy zakończyły zabawy i gry integracyjne na świeżym powietrzu.

Drugiego dnia dzieci wyruszyły do Włodawy. Tam zwiedziły synagogę, Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego i cerkiew prawosławną. Przespacerowały się także brzegiem Bugu. Ostatnim punktem programu była wizyta w chełmskich podziemiach kredowych. Spotkanie z Duchem Bieluchem na pewno na długo zostanie w pamięci.

To była wspaniała przygoda!

B. G.

Zapraszamy do naszej Galerii.

Z życia szkoły