• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniach 27-29 maja 2019 r. uczniowie klas 6 z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej "Śladami pierwszych Piastów". Temat przewodni wycieczki - początki Państwa Polskiego był związany z postacią patrona naszej szkoły Bolesława Chrobrego.

Pierwszego dnia uczniowie dotarli do Kruszwicy, gdzie wspięli się na Mysią Wieżę. Następnie odwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie i wioskę wczesnopiastowską oraz odbyli rejs po Jeziorze Biskupińskim.

Następnego dnia odbyło się zwiedzanie Poznania, m.in. Starego Rynku i katedry - miejsca pochówku pierwszych Piastów. Gwoździem programu były warsztaty w Rogalowym Muzeum Poznania. Na koniec szóstoklasiści odwiedzili Palmiarnię - miejsce pełne egzotycznych roślin i zwierząt.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczął się wizytą na Ostrowie Lednickim - miejscu  średniowiecznego grodu na jeziorze Lednica. Następnie uczniowie pojechali do Gniezna - pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedzili Muzeum Początków Państwa Polskiego i katedrę ze wspaniałym zabytkiem średniowiecznej sztuki - Drzwiami Gnieźnieńskimi. Wieczorem czekały ich jeszcze odwiedziny w Piątku - geometrycznym środku Polski.

Mimo kapryśnej pogody wycieczka wszystkim się podobała. Zostawiła niezatarte wrażenia i była niezapomnianą lekcją historii.

Zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć w naszej Galerii.

 

 

Z życia szkoły