• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniu 1 grudnia 2015 r. uczniowie klas 5 udali się na niezwykłą wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy był Teatr Rampa, w którym obejrzeli musical "O dwóch takich, co ukradli księżyc" oraz Muzeum Narodowe.

Oto wrazenia uczestników:

Miło jest spędzać czas z klasą poza szkołą. Podczas podróży wesoło rozmawiałam ze swoimi koleżankami. W Teatrze "Rampa" obejrzeliśmy zabawny i pouczający spektakl "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Sceptycznie byłam nastawiona do zwiedzania Muzeum Narodowego. Byłam jednak mile zaskoczona. Okazało się, że oglądanie obrazów bardzo mnie zaciekawiło. Bardzo podobał mi się też przejazd przez samą Warszawę. Lubię obserwować warszawskie mosty, Wisłę oraz Stadion Narodowy. Uwielbiam oglądać budynki w innych miastach. Pomimo paskudnej pogody tegoroczną wycieczkę będę wspominać ciepło.

Natalia Paździor, 5b

We wtorek 1 grudnia 2015 roku pojechaliśmy na Wycieczkę do Warszawy. Najpierw odwiedziliśmy Teatr "Rampa", by obejrzeć musical pt. "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Według mnie było to bardzo ciekawe przedstawienie. Po obiedzie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego, w którym wzięliśmy udział w lekcji muzealnej. Przenieśliśmy się w czasie... Podczas tej podróży dowiedzieliśmy się wiele o średniowiecznych obrazach i rzeźbach religijnych. Bardzo zaciekawiły mnie te zajęcia. Po wizycie w muzeum udaliśmy się w drogę powrotną. Bardzo lubię nocne podróże autokarem. Uważam, że to była interesująca wycieczka. Chciałbym odbyć ją jeszcze raz.

Franciszek Siwiec, 5b

Według mnie najciekawszym punktem wycieczki było Muzeum Narodowe. Dowiedziałem się tam, ile dynastii panowało w Polsce, jacy królowie są na banknotach. Nauczyłem się rozpoznawać królów Polski. Dowiedziałem się, jakie ma wymiary i ile waży najsłynniejsze dzieło Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". Pani przewodnik opowiedziała nam też o innych słynnych polskich malarzach. Na tej wycieczce pogłębiłem swoją wiedzę o historii Polski.

Ernest Wołos, 5c

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z wycieczki.

Z życia szkoły