• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniach 12-15 czerwca 2018 r. uczniowie klas 7 wybrali się na czterodniową wycieczkę na południe Europy.

Na początku odwiedzili Morawski Kras - największy system jaskiń na terenie Czech. Zwiedzali jaskinię Punkevnię, odbyli rejs po podziemnej rzece Punkvi. Kolejką linową wjechali na platformę widokową nad zapadliskiem Macocha. 

Kolejne dwa dni zajęło zwiedzanie Wiednia. Siódmoklasiści podziwiali piękne Stare Miasto otoczone reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse: Katedrę Świętego Stefana, Kościół Augustynów –miejsce ślubów rodziny Habsburgów, Kościół Kapucynów z grobami Habsburgów, Operę Wiedeńską, Parlament, Hofburg – cesarską rezydencję. Wszystkim podobał się Schonnebrunn – letnia rezydencja rodziny cesarskiej oraz spacer po parku do punktu widokowego - Glorietty. Niezwykłą ciekawostką architektoniczną okazały się Domy Hundertwassera. O wydarzeniach z historii Polski uczniowie posłuchali, zwiedzając Kahlenberg – wzgórze, z którego rozpoczęła się odsiecz wiedeńska w 1683 roku. Nowoczesne oblicze Wiednia poznali, przejeżdżając przez UNO CITY położone na wyspie dunajskiej. Najwięcej emocji przyniosła wizyta na Praterze - parku rozrywki położonym w centrum miasta, słynącym z Diabelskiego Koła.

W drodze powrotnej do Polski siódmoklasiści zatrzymali się w Brnie. ​Zwiedzali pozostałości dawnych murów miejskich, Katedrę św. Piotra i Pawła, Kościół świętego Jakuba z pięknym ołtarzem 'pod palmami”, Teatr – Mahenove Divadlo, pierwszy teatr w którym była elektryczność, Stary Ratusz z widokiem na wzgórza Palawy, a czasami obszary 500 km dalej, Rynek i jego zabudowę. 

Fotoreportaż z wycieczki można obejrzeć w naszej Galerii.

Z życia szkoły