• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

17 stycznia klasa VIB pod opieką polonistki pani Wioletty Foltyńskiej wybrała się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa”. Przedstawienie zrealizowano na podstawie powieści Edmunda Niziurskiego.

Inscenizacja okazała się niezwykle intersująca i nowatorska. Fabułę powieści przeniesiono w czasy współczesne, umiejscowiono w realiach dobrze znanego nam Lublina, dostosowano do sposobu myślenia współczesnych nastolatków.

Akcja spektaklu toczyła się bardzo dynamicznie, a młody widz ani przez chwilę się nie nudził. Dialogi postaci aż skrzyły się od niezwykle celnych dowcipów, a z widowni co chwilę wybuchały salwy śmiechu.

Niezwykle utalentowani aktorzy lubelskiego teatru doskonale oddali charakter młodzieżowych bohaterów. Gra często przenosiła się na widownię, a widzowie stawali się uczestnikami przedstawienia.

Chętnie wybrałbym się na ten spektakl ponownie. Polecam go wszystkim – młodszym i starszym – nie tylko miłośnikom teatru. Gwarantuję porcję wyśmienitej rozrywki na wysokim poziomie.

                                                                                                                                                                                                Maciej Szydłowski, 6B

 

alcybiades1

alcybiades2

Z życia szkoły