• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

      6 grudnia 2017 roku odbyła się długo wyczekiwana wycieczka szkolna. Wszystkie klasy piąte pod opieką nauczycieli wybrały się do Warszawy, by wspólnie spędzić ten mikołajkowy czas.
      W dniu wyjazdu uczestnicy wycieczki spotkali się przed szkołą wczesnym rankiem. Wyjazd zaplanowano na godzinę 7.15. Podróż do Warszawy trwała trzy godziny, które w miłej atmosferze minęły bardzo szybko.
      Plan wycieczki obfitował w różnorodne atrakcje. O godzinie 12.00 poszliśmy do Teatru Polonia na awangardowy spektakl pt. "Alicja po drugiej stronie lustra". Przedstawienie bardzo nam się podobało. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po Warszawie, zakończony obiadem. 
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Wzbogaciliśmy się o sporą dawkę nowej wiedzy z zakresu historii naszego kraju.
Na zakończenie wyprawy pojechaliśmy do Wilanowa, do Królewskich Ogrodów Świateł, w których na uczestników czekały kolejne niespodzianki. Zwiedzaliśmy galerię obrazów, uczestniczyliśmy w pokazie filmu "Bajka o królewskiej wydrze" wyświetlanym na fasadzie pałacu, oglądaliśmy baśniowy ogród i wiele innych instalacji świetlnych.
Po całym dniu pełnym wrażeń o godzinie 21.30 wróciliśmy do Lublina.
      Wyjazd do Warszawy był bardzo udany. W miłej atmosferze spędziliśmy przyjemny, pełen atrakcji dzień. 
 
                                                                    Mikołaj Skwarek 
                                                                                                                                                                                                    klasa VA
 

Z życia szkoły