• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Klasy drugie już wprowadzają się w świąteczny nastrój...

15 listopada 2017 r. uczniowie klas drugich wybrali się do Muzeum i Fabryki Bombek w Nowej Dębie. To było coś niesamowitego! W jednym miejscu zebrano ogromną liczbę prześlicznych bombek choinkowych. Prawdziwa feeria kształtów oraz barw zachwyciła wszystkich. Na naszych oczach powstawały szklane cuda. Najpierw mieliśmy okazję obserwować przy pracy pana, który kształtował ze szkła różne kształty. Następnie zaś podziwialiśmy talent, pracowitość oraz cierpliwość pań, które malują i dekorują bombki. Trudno wręcz było oderwać oczy od tego widoku. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w dekorowaniu bombek. Okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa… Ale ile zabawy przy tym było! Wizytę w tym magicznym miejscu zakończyliśmy zakupami. Trudno było wybrać spośród tak zróżnicowanego asortymentu, ale udało się!

To nie był jeszcze koniec atrakcji. Po smacznym obiedzie czekał nas spacer po urokliwym Sandomierzu. Mimo że nie udało nam się spotkać filmowego Ojca Mateusza, to i tak było co podziwiać. Z prawdziwą przyjemnością przemierzaliśmy klimatyczne uliczki tego miasta.
Niestety, nic, co przyjemne, nie trwa wiecznie… Do Lublina wróciliśmy szczęśliwi oraz pełni wrażeń. To była świetna wycieczka!

B. G.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej Galerii.

 

Z życia szkoły