• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniu 4 października 2017 r. uczniowie klas 7 wybrali się na długo oczekiwaną wspólną wycieczkę. Celem wyprawy był Łańcut, niewielkie miasto na wschodzie województwa podkarpackiego.

Pogoda wyjątkowo nam dopisała. Po kilkunastu minutach jazdy w okna autokaru zaświeciło słońce i towarzyszyło nam aż do wieczora. Około 11.00 przekroczyliśmy bramę parku i znaleźliśmy się na terenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Zamek w Łańcucie słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Pałac zrobił na nas ogromne wrażenie. Z zachwytem oglądaliśmy przestronne, kolorowe pokoje, wyposażone w piękne meble i ozdobione wspaniałymi obrazami, rzeźbami i innymi dekoracjami. Z zainteresowaniem zwiedziliśmy oranżerię, powozownię i park. Na koniec udaliśmy się na smaczny obiad. Jeszcze tylko chwila spaceru i zakupów na łańcuckim Rynku i trzeba było wracać do domu.

Wycieczka dostarczyła nam wiele historycznych i estetycznych doznań, ale przede wszystkim dała okazję do integracji klas i wspólnej zabawy.

W naszej Galerii można zobaczyć fotoreportaż z wyjazdu.

Z życia szkoły