• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2017 r. uczniowie klas 6 uczestniczyli w niezywkłej wycieczce Szlakiem Piastów.

Po długiej podróży autokarem zatrzymali się w Kruszwicy, gdzie mogli obejrzeć romańską kolegiatę oraz wspiąć się na Mysią Wieżę, z której widać piękną panoramę miasta i jezioro Gopło.

Następnie dotarli do pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Zwiedzili tam gotycką katedrę z jej bezcennymi skarbami: średniowiecznymi Drzwiami Gnieźnieńskimi i relikwiarzem świętego Wojciecha. Zrobili sobie wspólne zdjęcie przed pomnikiem patrona szkoły - Bolesława Chrobrego.

g1 g2 g3 g4 g5

 

Następny dzień rozpoczął się od wizyty w Biskupinie, gdzie szóstoklasiści zapoznali się z rekonstrukcją obozowiska łowców mezolitycznych, czyli pochodzących ze środkowej epoki kamienia oraz odwiedzili słynne na całym świecie stanowisko archeologiczne osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej, zwane polskimi Pompejami.

Po obiedzie udali się do Poznania, aby zapoznać się z jego pięknymi zabytkami: Rynkiem z reneansowym ratuszem, poznańską farą i dawnym kolegium jezuickim. Bliskie spotkanie z historią odbyło się w katedrze, która była miejscem pochówku pierwszych władców Polski: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Udało się też spotkać z poznańskimi koziołkami.

p1 p2 p3 p4 p5

Cały czwartek szóstoklasiści spędzili w Berlinie. Zobaczyli piękne zabytki i najnowocześniejsze obiekty architektoniczne. Odbyli autokarową wycieczkę po Berlinie Zachodnim. Był też czas na zdjęcia i pamiątki.

Ostatniego dnia zwiedzili Muzeum - Pracownię Arkadego FIedlera, gdzie pisarz i podróznik gromadził eksponaty ze swych licznych wypraw. W ogrodzie można obejrzeć kopie zabytków z całego świata.

Pobyt w tych niezwykłych miejscach dostarczył uczniom wiele nowych informacji i wrażeń. Był okazją do wspólnego spędzania czasu i zacieśniania więzi koleżeńskich oraz do świetnej zabawy.

Zobaczcie zdjęcia w naszej Galerii.

Z życia szkoły