• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie „Wielka Liga Czytelników”.
Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest promowanie czytelnictwa i tworzenie mody na czytanie wśród rodzin.

Na czym polega konkurs?
Konkurs jest organizowany na dwóch poziomach: kl. 1-3 i 4-6.
Pierwszy etap konkursu trwa do 10 marca 2017 r.
Uczniowie czytają książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają swoim wychowawcom (kl.1-3) i nauczycielom języka polskiego (kl.4-6). Uczestnicy pierwszego etapu zdobywają zaliczenia/sprawności. Ci, którzy zdobędą 10 sprawności, mogą wziąć udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym do półfinału.
Półfinały zostaną rozegrane jednocześnie we wszystkich województwach, w których zgłoszone zostaną placówki do konkursu.
Do finału awansuje po 15 drużyn z całej Polski, które w półfinale uzyskają 15 najlepszych wyników z testu półfinałowego na obydwu poziomach (kl. 1-3 i 4-6). Finał WLC przeprowadzony zostanie 27 maja 2017 r. (w sobotę) w Katowicach. Finał będzie miał formę drużynowych potyczek literackich. Odbędzie się w ramach VI Wielkiej Zabawy Rodzinnej, podczas której przewidziano liczne atrakcje, m.in.: korowód postaci z książek, zabawę „Rodzina na medal”, spotkania autorskie, kiermasz książek.
Na stronie WLC znajdziecie listę książek dla klas 1-3 i dla klas 4-6 oraz szczegółowy regulamin konkursu.

Nauczyciele czekają na Wasze zgłoszenia.

plakat wlc

 

Z życia szkoły