• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się niespotykane przedstawienie wyreżyserowane przez panią Wiolettę Foltyńską na motywach utworu Charlesa Dickensa „Kolęda prozą, czyli opowieść wigilijna o duchu”. Zespół teatralny Grupa Trupa pokazał nam wspaniałą sztukę i wprowadził świąteczny klimat w mury szkoły. Uświadomił nam również, że nie warto być samolubnym i nieuprzejmym człowiekiem, który woli pieniądze od rodziny i przyjaciół.

Opowieść o Ebenezerze Scrooge’u, czyli niesamowicie skąpym człowieku, który uważa, że Wigilia to taki sam dzień, jak każdy inny, jest aktualna również we współczesnych czasach. Jednak pewnej nocy bohater ma sen, który zmienia jego życie na zawsze… Trzy duchy pokazują mu jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ta ostatnia okazuje się tak przerażająca, że Scrooge nie wraca już do dotychczasowego trybu życia.

Aktorzy doskonale wczuli się w swoje role. Julia Szydłowska fenomenalnie zagrała główną rolę - Ebenezera Scrooge’a, a Maria Lutek – jego pracownika Boba Cratchita i dawną narzeczoną. Wspaniale wcieliła się w postaci duchów także Michalina Rola, a Alicja Kot niewiarygodnie wprowadziła nas w klimat tej opowieści, odgrywając rolę Narratora. Bartek Łucjan, Wojtek Kołodziej, Franek Włach i Leon Siwiec również widowiskowo odtworzyli swoje role. Na dodatek Olga Jaworska fantastycznie pokazała nam swoje drugie oblicze, wcielając się w mroczną postać Jakuba Marleya.

Nie można zapomnieć o doskonale dobranej do tematyki spektaklu muzyce oraz scenografii. Dodawały ona uroku zdarzeniom oraz wprowadzały nas w świąteczny klimat.

Uważam, że sztuka została przedstawiona na wysokim poziomie – gorąco zachęcam do obejrzenia.

Maria Lutek, klasa 6b

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego spektaklu.

Z życia szkoły