• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

8 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości - 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klas 1-3 obejrzeli wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany przez kolegów z klas 3b i 3c pod kierunkiem pani Anny Denys i pani Edyty Podstawki. Na przedstawienie złożyły się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej i historycznej. Nad stroną muzyczną przedsięwzięcia czuwał pan Wojciech Władek.

Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w widowisku historycznym przygotowanym przez uczniów klasy 5b pod kierunkiem pani Diany Cieślak. W przedstawieniu zaprezentowali najważniejsze wydarzenia na drodze Polski do niepodległości. Widowisko wzbogaciły pieśni historyczne w wykonaniu chóru „Muzyczna Sfera”, dyrygowanego przez panią Justynę Krenz.

O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu!”. Wszyscy uczniowie szkoły odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Tu mozna obejrzeć film z tego wydarzenia.

Pod patronatem Samorządu Uczniowskiego został przeprowadzony w klasach 4-6 konkurs na najpiękniejszą dekorację sali lekcyjnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia: uroczystość dla klas 1-3, uroczystość dla klas 4-6.

Można posłuchać nagrań utworów muzycznych w wykonaniu chóru "Muzyczna Sfera" oraz uczniów klas 2 na szkolnym koncie FB.

Z życia szkoły