• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniu 14 października 2019 r. obchodziliśmy święto całej szkolnej społeczności - Dzień Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie jest to dzień, w którym dziękujemy naszym nauczycielom i składamy im życzenia. Szkoła zamieniła się w barwny ogród - wszystkie klasy spieszyły z kwiatami do swoich pedagogów. Lekcje były przyjemne i wyjątkowo łatwe.

Uczniowie przygotowali również inscenizacje związane z tym świętem. Na 4 lekcji w sali gimnastycznej spotkali się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami uczniowie klas 1-3. Obejrzeli montaż słowo-muzyczny w wykonaniu klas 2a i 2b. Potem na 5 lekcji ich starsi koledzy wystąpili w koncercie dedykowanym nauczycielom. Uczniowie klasy 5c pod kierunkiem pani Katarzyny Błaszczuk przygotowali zabawne skecze na temat szkolnego życia. Towarzyszyły im wokalne występy Muzycznej Sfery, kierowanej przez panią Justynę Krenz. Na koniec kilka słów do nauczycieli i uczniów skierowała pani dyrektor Jadwiga Czerkas oraz w imieniu Zarządu EDUCO pani Urszula Bury.

Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów zgaduj-zgadulę. Należało rozpoznać nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa. Najwięcej dobrych odpowiedzi miała Marysia Kryza z 5a. Prawidłowo rozpoznała 11 nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Drugie miejsce zajęła Maria Lutek z 6b - rozpoznała 10 nauczycieli. Dziewczynki dostaną w nagrodę słodki upominek.

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia z uroczystości w klasach 1-3 oraz w klasach 4-6.

Z życia szkoły