• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W naszej szkole co roku uroczyście obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wszyscy dbamy o to, by zachować pamięć o okolicznościach odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Pamiętamy, jak wielką wartością jest wolność i zastanawiamy się nad postaciami współczesnego patriotyzmu. We wszystkich klasach odbyły się lekcje wychowawcze poświęcone tej ważnej rocznicy, uczniowie zdobywali informacje na jej temat na zajęciach historii i języka polskiego. W klasach i na korytarzach szkolnych zostały przygotowane tematyczne gazetki ścienne.

W dniu 10 listopada 2015 r. uczniowie klasy 5a zaprezentowali kolegom z klas 4-6 okolicznościowy spektakl przygotowany pod kierunkiem pani Alicji Porzak i pani Anny Jaklińskiej. Miał on formę relacji telewizyjnej. Piątoklasiści przedstawili widzom informacje historyczne oraz wzruszające wiersze o tematyce patriotycznej. Piękną inscenizację uzupełniały pieśni narodowe śpiewane przez szkolny chór pod opieką pani Justyny Krenz.

W dniu 12 listopada 2015 r. przed uczniami klas 1-3 wystąpili młodzi aktorzy z klas 3a i 3b przygotowani przez panią Annę Denys i panią Renatę Adasik.

Z życia szkoły