• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

z6minZ radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Małgosia Haczewska z klasy 3a została laureatką X edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Głównym celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja technologii informacyjnej wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w konkursie. Małgosia zajęła w nim III miejsce w kraju i zdobyła tytuł laureata. Nauczycielem prowadzącym była pani Bernadeta Radecka.


W dniu 11 marca 2016 r. uczennica wraz z rodziną wzięła udział w uroczystości zakończenia konkursu, która odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W auli uniwersyteckiej spotkali się laureaci i wyróżnieni w konkursie uczniowie, nauczyciele i rodzice z całej Polski. Z uwagą wysłuchali informacji na temat historii konkursu, wykładu prof. Macieja Sysło o robotach i ich wykorzystaniu w edukacji oraz odebrali dyplomy i nagrody. Po uroczystości uczniowie mogli pobawić się robotami oraz zwiedzić Muzeum Komputerów. Pobyt w Toruniu był także okazją do odwiedzenia najpiękniejszych zakątków tego miasta.


Serdecznie gratulujemy Małgosi i jej nauczycielce oraz życzymy dalszych sukcesów.


Zdjęcia z uroczystości i z pobytu w Toruniu można obejrzeć w Galerii.

Z życia szkoły