• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Helena jest uczennicą klasy 3b. W tegorocznej edycji międzyszkolnych konkursów przedmiotowych uzyskała kilka tytułów laureata – m.in. w konkursach: matematycznych, języka angielskiego, logicznego myślenia. Z powodzeniem startowała też w szkolnych konkursach muzycznych, plastycznych, fotograficznym. Otrzymała również wyróżnienie w Archidiecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej. Chętnie uczestniczy w równego rodzaju akcjach charytatywnych, m.in. #armianiny. Helenka była pomysłodawcą i inicjatorem akcji "Rap dla Nauczycieli", opartej na popularnej wtedy akcji wspierania medyków walczących z COVID-19 - wraz z koleżankami i kolegami z klasy 2b przygotowali i nagrali specjalny utwór muzyczny dla swoich nauczycieli: #chrobry16challenge2b

Helena kocha tańczyć, szczególnie modern jazz, i śpiewać. W czasie trwającej pandemii uczestniczyła w codziennych zajęciach online profesjonalnej szkoły baletowej z Warszawy  Młody Balet Polski, pod okiem instruktorów z całej Europy. Systematycznie również doskonali swoje umiejętności gry na skrzypcach.

Helena uwielbia czytać książki przygodowe, historyczne, kryminalne i najbardziej ulubione komiksy. Sama również projektuje własne historie obrazkowe, wykorzystując nowoczesne narzędzia informatyczne. Uczy się programowania scratch i java, a jej ulubionym przedmiotem szkolnym jest matematyka.

Helenka już wie, że chce studiować za granicą. W przyszłości chciałaby zostać inżynierką NASA. Z pasją doskonali więc swoje umiejętności językowe – angielski, niemiecki, hiszpański i francuski.

Rozwija również swoje pasje sportowe – uwielbia jazdę na rowerze, rolkach, a zimą na nartach i łyżwach. Doskonali również umiejętności gry w piłkę ręczną – aktywnie uczestniczy w Akademii MKS Lublin, gdzie pod okiem najlepszych polskich piłkarek ręcznych uczy się techniki i taktyki tej trudnej dyscypliny sportowej. W sezonach 2017/2018 i 2018/2019, ukończyła wieloetapowy cykl biegów krótkodystansowych dla dzieci i młodzieży, organizowany przez Forum Rozwoju Sportu w Lublinie – „Przez metry po kilometry”.

Poznajcie Helenkę na zdjęciach w naszej Galerii.

Z życia szkoły