• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W tym roku szkolnym po raz pierwszy wyruszyliśmy w naszą przygodę w programie Odyseja Umysłu.

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
Celem programu jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażują się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Do międzynarodowej rywalizacji dzielnie stanęła Drużyna Odyseuszy z klasy 4a w składzie: Klara Skrzypek, Kamila Rucińska, Maja Mireńska, Kornel Łakomy, Gabrysia Sławek, Franio Kalinowski, Zuzia Marecka. Uczniowie w ekspresowym tempie opracowali "Problem 5: Skarpety bardzo super - wciąg dalszy".
Zadanie polegało na obmyśleniu i odegraniu dowcipnego spektaklu, którego rozpoczęcie opowie o dramatycznym momencie: oto stworzony przez drużynę superbohater jest w opałach i zdawać by się mogło, że wszelka nadzieja przepadła… Tymczasem on nakłada parę superskarpet, które obdarzają go zupełnie nową, wyjątkową mocą!
Drużyna zaczęła od obmyślenia scenariusza zadania oraz scenografii. Najwięcej problemu przysporzyło nam wymyślenie ekstremalnych warunków pogodowych oraz do czego możemy użyć gumek recepturek. Ostatecznie odegrały one role fajerwerków.
Z powodu pandemii nagranie zadania powstało w ciągu jednego dwugodzinnego spotkania, bez wcześniejszych prób. Jesteśmy dumni z naszego wyniku i oceny jury. Zajęliśmy 13 miejsce.

odyseja dyp a

W przyszłym roku chętnie znowu będziemy uczestniczyć w Odysei Umysłu i dołączymy do innych odysejowych drużyn z całego świata.
Zdjęcia oraz filmy z zadania można obejrzeć, klikając wybrany obrazek.

odyseja 4a odyseja 5a odyseja 6a
odyseja 1a odyseja 2a odyseja 3a

 

Z życia szkoły