• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Pola jest bardzo wesołą i żywą pierwszoklasistką, którą rozpiera energia, z którą trudno się nudzić, a czasem wręcz trudno za nią nadążyć :)

Jej główne zainteresowania to zwierzęta, szczególnie dzikie, oglądanie filmów przyrodniczych, a także jazda na rowerze i zabawy z rówieśnikami. A muzyka? Muzyka to pasja Poli. Jest dla niej sposobem na relaks oraz sposobem na wyrażanie siebie i emocji, które jej towarzyszą. Natomiast sam śpiew potrafi poruszyć każdego, kto jej słucha.

Przygoda z muzyką zaczęła się dosyć wcześnie. Jako dwu- trzylatka Pola uczęszczała na zajęcia muzyczne, które zaspokajały jej ciekawość i wrażliwość na dźwięki oraz odkrywały talenty: słuch, poczucie rytmu i śpiew. W przedszkolu często była obsadzana w „śpiewanych” rolach w przedstawieniach i brała udział w konkursach wokalnych. Muzyka nieustannie towarzyszy nam w codziennym życiu, a Pola śpiewa prawie cały czas… No, może z przerwą na mycie zębów ;)

Od września 2020 r. Pola uczęszcza na lekcje śpiewu do pani mgr Anety Dąbskiej  w Studiu Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. Za namową nauczycielki oraz widząc zaangażowanie, rozwój i talent naszego dziecka, jesienią 2020r. zgłosiliśmy nagranie Poli na różne konkursy wokalne. Był to „strzał w dziesiątkę”.

Choć Pola ma dopiero 7 lat, a pierwsze konkursy, w których wzięła udział odbyły się jesienią, odniosła sukcesy o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.  Należą do nich m.in.:
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy im. H. Morysa i A. Litwina, 22.11.2020 r.,
- Nagroda Specjalna „ Dobra Szkoła Nowy Jork” w I Polonijnym Festiwalu Kolęd „ Kolęda Polska chodzi po świecie”, 6.12.2020r.,
- Wyróżnienie  w VI Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej o „Złoty Laur”, Poznań, 21.11.2020r.,
- II Miejsce w VIII w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gloria”, 01.2021r.,
- I Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych „Kolęda jest dobra na wszystko”, 22.12.2020r.,
- I Miejsce w Konkursie Piosenki Świątecznej w Żywcu.
     
Wielką nagrodą i sukcesem na koncie Poli są również przyznane niedawno Stypendia Marszała Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia wokalne w 2020 r.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach Poli uda się wziąć udział w większej liczbie festiwali i konkursów i zaprezentuje swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców. Na pewno jest do tego zmotywowana, daje jej to dużo satysfakcji, a dodatkowo ma mnóstwo pomysłów, o czym i dla kogo mogłaby śpiewać w przyszłości.

Poznajcie Polę na zdjęciach w naszej Galerii.

Z życia szkoły