• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Mikołaj Wójcicki to uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej im.Bolesława Chrobrego w Lublinie.
                                               Kim jest?
Miki jest skromnym, cichym i dobrym chłopcem.
Nie lubi afiszować się swoimi osiągnięciami ani chwalić. Trzeba to robić za niego, ale z całą pewnością jest tego wart. Ma wiele wspaniałych cech i wielkie, dobre serce.

Kocha przyrodę, wszystkie zwierzęta.W domu ma dwa psy, które uwielbia i o które dba.
Bardzo zależy mu na poprawie stanu ekologicznego naszej planety i z pełną świadomością robi wszystko co w jego mocy, aby zapobiec dalszej degradacji ziemi i natury.
Segreguje śmieci,nie je niczego z plastiku, zjada jedynie ekologiczne pokarmy, jak najmniej przetwarzane, oszczędza wodę i pije głównie wodę ze szklanego filtra.Nie je czerwonego mięsa.  Uczestniczy w akcjach charytatywnych, np, w pomocy schroniskom dla bezdomnych zwierząt.

Pomaga innym,wychowuje się w domu otwartym na innych ludzi. Jego mama prowadzi szkołę malarstwa, gdzie przychodzi uczyć się wiele dzieci, młodzieży i dorosłych. Mikołaj często angażuje się w pomoc przy nauce malowania, a czasami nawet dokarmiania dzieci, które po długich godzinach przebywania poza domem są spragnione i głodne. Miki lubi kucharzyć, więc czasem przygotuje coś dobrego do jedzenia.

Jego spore osiągnięcia, dokumentowane licznymi dyplomami i wyróżnieniami, dotyczą głównie   plastyki i muzyki. Jeśli chodzi o prace plastyczne zapewne trudno się dziwić, skoro mieszka w szkole malarstwa... W sposób naturalny uczy się technik, przebywając w środowisku, gdzie wszyscy członkowie rodziny tworzą. W wolnych chwilach przebywa w pracowni, tworząc makiety i malując.

3 lata temu zaczął grać na gitarze elektrycznej i bardzo szybko okazało się, że był to traf w dziesiątkę! Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Codzienna intensywna praca i godziny ćwiczeń szybko dały odpowiednie rezultaty. Ostatnia wygrana to Laureat Pierwszego Stopnia w Międzynarodowym konkursie Digi Talenty Zima 2020.

Mikołaj uwielbia podróżować po świecie i zwiedzać nowe miejsca, jest bardzo zainteresowany, historią i różnorodnością życia naszej planety. Dużo czyta. Jego ulubione ksiązki dotyczą, fantastyki. Interesuje się wieloma dziedzinami nauki. Bardzo interesuje go astronomia oraz postęp techniczny. Obserwuje pod mikroskopem niezauważalne gołym okiem inne życie, uczy się biologii. Być może w przyszłości będzie się kierował w stronę medycyny.

Zapraszamy do naszej Galerii.

Z życia szkoły