• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W szkole zapewniamy naszym uczniom nie tylko bardzo wysoki poziom nauczania, ale również możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań i talentów.  Chcemy zaprezentować sylwetki ucziów, którzy mają pasję lub talent w jakiejś dziedzinie, realizują nietypowe hobby, wytrwale dążą do realizacji swoich marzeń i planów.

Pierwszą z tych osób jest Franek Kalinowski z 4a.

Franek ma 10 lat i od czterech lat pasjonuje się aktorstwem. Realizuje swoją pasję, grając w serialach, filmach oraz biorąc udział w kampaniach reklamowych.

Pierwszy raz trafił przed kamerę w kampanii społecznej dotyczącej dzieci z problemami immunologicznymi. Później startował w wielu przesłuchaniach, castingach oraz recallach, czego efektem były konkretne role.

Zagrał między innymi w serialach „Nielegalni”, „O mnie się nie martw”, „Zawsze warto”, „W rytmie serca”, „Pociąg do podróży”, „Na dobre i na złe”, „Miasto długów”, w duńskim serialu „DNA”, w filmie „Kler” , w Teatrze Telewizji w spektaklu „List z przeszłości”, w lubelskim teatrze Andersena w „Bajkach” Oskara Wilda.

W czerwcu 2020 roku dołączył do stałej obsady „Leśniczówki”, gdzie gra przede wszystkim z mistrzem aktorstwa, Henrykiem Talarem.

Zaangażowany był w ponad 20 kampanii reklamowych.

Franek jest też chłopcem wrażliwym na potrzeby innych. Użyczył swojego wizerunku Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci, występując z Magdaleną Różdżką.

Franek jest bardzo pracowity i ambitny, łączy pasję aktorską ze szkołą, co nie jest łatwym zadaniem. Praca od rana do wieczora, ciagłe podróże, zmęczenie, wstawanie o 4 rano, nauka scenariuszy – to elementy codziennego życia Franka. Nigdy nie marudzi, bo uwielbia to, co robi.

Kocha sport, trenuje parkur. Rozbiera i składa samodzielnie komputery. Lubi czytać książki, układać lego, grać na komputerze.

W przyszłości chciałby zostać zawodowym aktorem i studiować w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jego marzeniem jest otrzymać Oskara.

Największym marzeniem na dzień dzisiejszy jest wrócić do szkoły i bawić się z kolegami i koleżankami.

W naszej Galerii można obejrzeć zdjęcia Franka z planu.

Z życia szkoły