• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Już po raz siódmy Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Europejski Lublin oczami młodych artystów”. Konkurs ma za zadanie promować idee Unii Europejskiej, efekty realizacji projektów inwestycyjnych współfinansowanych z funduszy europejskich na terenie Gminy Lublin oraz wiedzę na temat funduszy europejskich wśród dzieci i młodzieży.

W bieżącym roku przypada Jubileusz 450–lecia zawarcia Unii Lubelskiej oraz 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, dlatego temat tegorocznej edycji to „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Celem prac było ukazanie w formie artystycznej, jak wyglądał Lublin 450 lat temu, a jak dziś, po 15 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Wśród finalistów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Natasza Dudziak 1c, Michał Kochański, Marta Juszczak, Wiktoria Oskroba i Ola Kalisz 6a oraz Ignacy Wojtowicz 6c. Wraz z opiekunką artystyczną, panią Katarzyną Koch-Ostrowską uczestniczyli w uroczystości podsumowania konkursu w Sali Sesyjnej Miejskiego Ratusza, gdzie otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

un1 un2
un3 un4

Z życia szkoły