• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Od października 2018 do lutego 2019 uczniowie klasy 8a uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie "Historionauci", zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wraz z wychowawczynią udali się do Muzeum Lubelskiego, gdzie poszukiwali obiektów muzealnych z lat 1795-1921. Eksponaty z czasów zaborów i odzyskiwania niepodległości zostały następnie sfotografowane i opisane przez młodzież. Wybrane przez nią obiekty opowiadają o różnorodnych drogach, które wspomogły odzyskanie przez Polskę niepodległości.Swoje prace uczniowie zamieścili na padlecie "Historionauci z 8a", a informacja o nich została zamieszczona na stronie projektu "OBIEKT MUZEALNY Historionauty".

Spośród wszystkich opisów obiektów muzealnych, zamieszczonych przez szkoły realizujące program, wybrano 14 prac, które zostały opublikowane na portalu edukacyjnym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów "Historia: poszukaj". Miło nam poinformować, że znalazły się wśród nich opisy dwóch uczennic 8a: Mileny Mazurek i Oliwii Wasąg. Milena zainspirowała się pudełkiem ślubnym i spróbowała opisać szlacheckie zwyczaje ślubne z XIX w., a Oliwia zajęła się dziewiętnastowieczną modą, opowiadając historię falownicy do włosów.

Zachęcamy do zapoznania się z pracami ósmoklasistów w naszej Galerii i na padlecie "Historionauci z 8a". Prace Mileny i Oliwii można przeczytać na portalu "Historia: poszukaj".

 

Z życia szkoły