• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W imieniu Fundacji Skrzydła dla Edukacji Samorząd Uczniowski zachęca uczniów, rodziców oraz wszystkie osoby o wielkich sercach do udziału w charytatywnym przedsięwzięciu zwanym Wyścigiem Kaczek.

Czym jest Wyścig Kaczek?

W wielu miastach na świecie wyścig gumowych kaczek to już tradycja. Każdego roku startują w nich setki tysięcy kaczek. Wyścig zawsze organizowany jest na cele charytatywne. W 2014 roku Wyścig Kaczek po raz pierwszy zawitał do Lublina, a w bieżącym roku, 22 maja odbędzie się jego trzecia edycja.

Jaka jest jego idea?

Wpłacamy darowiznę, która przekazywana jest na cel charytatywny, a w zamian otrzymujemy cegiełkę oraz gumową kaczuszkę z indywidualnym numerem startowym (los). 

Podczas festynu rodzinnego, który odbędzie się 22 maja 2014 roku w Parku Ludowym, wszystkie gumowe kaczki zostaną jednocześnie wrzucone do rzeki i podryfują w kierunku mety (ok. 500 m).

Kaczka, która dopłynie do mety jako pierwsza, wygrywa dla swojego właściciela nagrodę główną. Pozostałe nagrody będą przyznane zgodnie z kolejnością docierania kaczek do linii mety. W bieżącym roku można wygrać:

1. Weekend w SPA dla dwóch osób w Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa &Vitality (voucher o wartości 2000 zł)

2. Rower (voucher o wartości 1500 zł do wykorzystania w profesjonalnym sklepie rowerowym wskazanym przez sponsora na zakup roweru lub akcesoriów rowerowych).

3. Wycieczkę zagraniczną Fortuna (voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na dowolną wycieczkę z oferty proponowanej przez sponsora)…

oraz kilkadziesiąt innych nagród.

Do wyścigu można wystawić 1 kaczkę, rodzinę, drużynę lub całe stado kaczek.

Im więcej kaczek płynie w wyścigu, tym większej liczbie dzieci możemy pomóc!

Nie możesz być osobiście na Festynie? Nie musisz się martwić - kaczki i tak  popłyną w Twoim imieniu, a nagrodę odbierzesz w ustalonym terminie.

Komu pomagamy?

Cały zysk z przedsięwzięcia przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Do tej pory w zawodach wystartowało blisko 3000 zawodników, którzy „wypływali” łącznie kwotę 54.580 zł. Dzięki tym środkom:

   - 46 dzieci objęto wsparciem poprzez sfinansowanie posiłków;

   - 147 dzieci otrzymało stypendia naukowe lub inną pomoc w zakresie wsparcia edukacji;

   - 167 dzieci mogło skorzystać z wakacyjnego wypoczynku.

Więcej informacji na stronie www.wyscigkaczek.pl - tam też można wystawić kaczkę online.

Kaczki w naszej szkole będą dostępne u wychowawców oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego w dniach 4-6 maja. 

Z życia szkoły