• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W Ośrodku dla uchodźców w Bezwoli przebywa ok. 220 osób, głównie rodziny z dziećmi. Są to Czeczeni, Ingusze, Dagestańczycy i Ukraińcy, którzy w swoich krajach prześladowani są z powodu rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych lub przynależności do określonej grupy społecznej. Obecnie w ośrodku przebywają również uchodźcy ewakuowani z Afganistanu – z kraju, w którym groziłaby im niechybna śmierć. Część z nich współpracowała z polskimi żołnierzami w Afganistanie, pełnili rolę tłumaczy, przewodników, zajmowali się dostawami dla wojska. Z dumą o tym opowiadają, pokazują zdjęcia. Teraz nie mają niczego, zaczynają od zera.
Są wdzięczni za okazaną pomoc. Ośrodek zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę medyczną. Ale potrzeby są ogromne, niezbędne jest wsparcie w szczególności w postaci środków czystości, m.in.: proszków do prania, płynów do płukania, płynów do mycia naczyń oraz środków higienicznych: past do zębów, szczoteczek, podpasek, pieluch dla dzieci, chusteczek nawilżających, szamponów, mydeł.

Prosimy o wsparcie akcji, przynoszenie przez uczniów do szkoły potrzebnych artykułów, które następnie zostaną przekazane do Ośrodka.

Z życia szkoły