• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowaliśmy w szkole wystwę obrazów Stanisławy Kotarskiej „Podaruj mi życie”. Malarka jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie. Jej pracy były przedstawiane na wielu wystawach indywidualnych. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach zbiorowych, organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Prywatnie to babcia Kacpra, jednego z naszych uczniów.

Stanisława Kotarska maluje z potrzeby serca. Jej obecna wystawa wzrusza i przypomina nam o cierpieniu innych ludzi. Artystka namalowała te obrazy, aby pokazać wszystkim, że są na świecie dzieci potrzebujące naszej pomocy. Nie mogą chodzić do szkoły, często są głodne, brakuje im wody. Dlatego wystawa nosi tytuł „Podaruj mi życie”.

Obrazy te były wystawiane w galerii „Przy Bramie” w Lublinie. Dziś możemy je oglądać w naszej szkole. Nestety, z powodu pandemii nie możemy zaprosić gości do budynku. Zachęcamy do obejrzenia tych poruszających prac w filmie.

Z życia szkoły