• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Wiatr w żagle! – to hasło 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym ważnym wydarzeniu wzięło udział również 40 wolontariuszy Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. W niedzielę 12 stycznia już od rana wraz z rodzicami i rodzeństwem kwestowali na ulicach i w miejscach publicznych naszego miasta.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz hojności mieszkańców Lublina – od tych najmniejszych, po tych najstarszych - udało nam się zebrać kwotę 57 123,20 zł! Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, zwłaszcza w takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

To szczytny cel i cieszymy się, że mogliśmy wspomóc jego realizację!

Dla naszych uczniów wydarzenie to było lekcją wrażliwości, altruizmu, bezinteresownego działania na rzecz potrzebujących, odpowiedzialności i wytrwałości. Pozwoliło też poczuć się częścią wspólnoty WOŚP i szkolnego sztabu, który działał w tym roku już po raz piąty – i na pewno nie ostatni!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kwesty.

Z życia szkoły