• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła wzięła udział w XVI edycji akcji Góra Grosza. W wielkie usypywanie góry drobnych monet włączyli się uczniowie klas I-VI.
Cel akcji już od 16 lat jest niezmienny: pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Środki finansowe zebrane dzięki Górze Grosza przeznaczone są na realizację różnego rodzaju programów służących dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w domu rodzinnym.
Podczas zbiórki monet gościliśmy w szkole koordynatora akcji - panią Elżbietę Prządkę z Towarzystwa Nasz Dom. Przybliżyła ona uczniom cel przedsięwzięcia, opowiadała o podejmowanych przez fundację działaniach, które pozwalają dzieciom wrócić do domu bądź tworzyć takie miejsca, które w miarę swoich możliwości są zbliżone do domu rodzinnego.
Dzięki Waszym otwartym sercom zebraliśmy 1184,47 zł. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, a także wychowawcom klas za ogromne zaangażowanie (również podczas skrupulatnego liczenia pieniędzy).
Dodatkową atutem udziału naszej szkoły w akcji jest jej walor wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Możliwość wspólnego działania nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci przyniosła też efekt integracyjny.
Mamy nadzieję, iż akcja na stałe wpisze się w życie naszej społeczności szkolnej. Cieszymy się z możliwości włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

            

Więcej zdjęć w galerii.

Z życia szkoły