• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Od początku października uczniowie naszej szkoły zajmują się zmianami klimatycznymi w ramach projektów "Klimat to temat!" oraz "Klimatyczna klasa".

Uczniowie 8a skupili się na zagadnieniu "Osiedla w obliczu zmian klimatycznych". Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przyczynić się do poprawy sytuacji w najbliższym otoczeniu. Chcą promować postawy odpowiedzialności za środowisko w codziennym życiu, uświadomić, że za zmiany klimatyczne jesteśmy odpowiedzialni każdego dnia. Zamierzają propagować dobre nawyki: gaszenie światła po lekcji, zakręcanie kaloryferów, gdy jest za ciepło, wyłączanie urządzeń elektrycznych, korzystanie z komunikacji miejskiej i rowerów, dbanie o zieleń w najbliższym otoczeniu.

Ma temu służyć kampania społeczna zaplanowana przez ósmoklasistów. Powstały już ulotki i plakaty. Uczniowie zamierzają opracować edukacyjną bajkę o smoku, który uczy dzieci, jak dbać o klimat w najbliższej okolicy oraz przeprowadzić warsztaty edukacyjne – spotkania ze smokiem Stefanem, a także ogłosić dla rówieśników konkurs na Instagramie.

W naszej Galerii można zobaczyć, jak przebiegała praca w 8a oraz projekty ulotek.

Z życia szkoły