• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

Organizacja kiermaszu świątecznego na cele charytatywne jest już w naszej szkole tradycją. W akcję angażuje się cała społeczność szkolna - uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, a także rodzice. 
W grudniu klasy IV-VI na lekcjach techniki i plastyki pod kierunkiem pani Aliny Malik i pani Katarzyny Koch-Ostrowskiej własnoręcznie wykonywały kartki bożonarodzeniowe, choinki, bombki i inne ozdoby świąteczne. Akcję wsparły również klasy "0", I oraz II wraz z wychowawczyniami: panią Katarzyną Honcz, Wiolettą Dybicz, Urszulą Łukasik, Ewą Pradziuch, Beatą Grodzińską, Lidią Figurą i Edytą Podstawką. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Samorząd Uczniowski.
 
Zebrane fundusze - 2.073 zł - postanowiliśmy przeznaczyć na prowadzony przez polskie siostry elżbietanki Dom Pokoju w Betlejem. Placówka powstała dzięki ofiarom dobroczyńców, głównie z Polski. Znajdują w niej schronienie najuboższe dzieci z Betlejem i okolic. Siostry zapewniają im codzienną opiekę, wsparcie edukacyjne oraz przede wszystkim - rodzicielską miłość.
 
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za ogromne zaangażowanie w to przedsięwzięcie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu

Z życia szkoły