• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W kolejne wtorki listopada (7, 14, 21) uczniowie klas 7 organizują szkolne kiermasze zdrowej żywności. Udowadniają, że w szkole można posilić się nie tylko drożdżówkami i słodyczami. Kiermaszowe lady zapełniają się warzywnymi i owocowymi sałatkami, kolorowymi kanapkami, wegańskimi ciasteczkami. Do pochrupania mamy bakalie i ziarna, a do picia soki i koktaile.

Zdrowe znaczy pyszne! 

Kiermasze odbywają się pod hasłem "Świat bez głodu". Dochód z kiermaszu uczniowie postanowili przeznaczyć na prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców i mieszkanek Irackiego Kurdystanu przemieszczających się do prowincji Ibril, Dohuk i Suleymaniyah.

Dlaczego to ważne?
W sytuacji kryzysowej udzielenie szybkiej i dopasowanej do potrzeb pomocy jest kluczowe. Dlatego Polski Zespół Natychmiastowy w Kurdystanie będzie regularnie badał potrzeby osób przemieszczających się z powodu trwającego w Iraku konfliktu oraz przyjmujących społeczności lokalnych. Dzięki temu w razie konieczności paczki z pomocą żywnościową i higieniczną zostaną natychmiastowo przekazane potrzebującym.

Zdjęcia z kiermaszy można oglądać w naszej Galerii.

Z życia szkoły