• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

kiermaszCzym jest dla nas pokój? Jak rozumieją to słowo mieszkańcy i mieszkanki krajów globalnego Południa? Czy nasze codzienne decyzje i poczynania mają jakiś wpływ na wspieranie pokoju na świecie? Nad tymi pytaniami zastanawiają się uczniowie klasy 6b. Po klasowej dyskusji postanowili włączyć się w działania w ramach akcji „Zróbmy Pokój!”, prowadzonej przez Polską Akcję Humanitarną.
„W Sudanie Południowym od długiego czasu toczy się wojna domowa. Cierpią na tym wszyscy, w szczególnie trudnej sytuacji są jednak dzieci. Dlatego chcemy stworzyć miejsce, w którym będą mogły poczuć się bezpiecznie i zapomnieć o konflikcie wokół nich.” (http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/218/5557/zrobmy_pokoj)

Młodzi społecznicy z 6b chcą mieć swój wkład w powstanie tego ważnego miejsca, dlatego w poniedziałek 6 lutego 2017 r. zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom w Sudanie. Dzięki entuzjastycznej odpowiedzi całej społeczności szkolnej udało się zebrać ponad 1360 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy kupując nasze ciasta, wsparli ten szlachetny cel.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, bez których pomocy nie udałoby się tak sprawnie i z rozmachem zorganizować i przeprowadzić naszej akcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kiermaszu w naszej Galerii.

Z życia szkoły