• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Z życia szkoły

W dniu 30 marca 2017 r. w ramach szkolnej akcji ,,Ciekawy człowiek w Chrobrym" oraz akcji Urzędu miasta Lublin „Wizyty gwiazd polskiego sportu w szkołach” pod hasłem „Aktywność dla każdego” gościli w naszej szkole wybitni sportowcy, piłkarze ręczni, Przemysław Krajewski oraz Michał Szyba.
Po krótkiej prezentacji sylwetek naszych gości przez prowadzącego spotkanie nauczyciela wychowania fizycznego Patryka Maliszewskiego głos zabrali reprezentanci Polski. Opowiadali o początkach kariery, sukcesach sportowych, wrażeniach związanych z uczestniczeniem w najważniejszej dla sportowców imprezie, czyli Igrzyskach Olimpijskich. Zgromadzonym na spotkaniu uczniom pokazali walory zdrowego trybu życia, zdrowego odżywiania. Następnie goście poprowadzili z naszymi uczniami profesjonalny trening piłki ręcznej. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na trening umysłu. Panowie przygotowali kilka pytań dotyczących piłki ręcznej. Uczniowie bardzo chętnie udzielali odpowiedzi na niejednokrotnie trudne pytania. W nagrodę za udzielenie poprawnej otrzymywali nagrody niespodzianki ufundowane przez Miasto Lublin oraz współorganizatora - AZS UMCS. Na koniec spotkania panowie Krajewski i Szyba rozdawali autografy oraz pozowali z uczniami do pamiątkowych zdjęć. W podziękowaniu za uczestniczenie w naszej akcji z rąk organizatorów otrzymali słodki upominek ufundowany przez panią dyrektor Jadwigę Czerkas. Nagrody dla naszej szkoły ufundowali także i współorganizatorzy spotkania AZS UMSC Lublin oraz Urząd Miasta Lublin. Certyfikaty za wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży miasta Lublin w 2017 r. z rąk wiceprezesa AZS UMCS Lublin pana Tomasza Lewtaka otrzymali dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego Jadwiga Czerkas, wicedyrektor szkoły Dorota Tomkowicz - Chrzanowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego Patryk Maliszewski.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej Galerii.

Z życia szkoły