• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    liceum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Za nami druga już edycja akcji promującej czytanie, która odbyła się pod hasłem „Noc czytania w Chrobrym".

Tym razem wzięła w niej udział klasa 6B pod opieką wychowawczyni, pani Doroty Tomkowicz-Chrzanowskiej oraz polonistki, pani Wioletty Foltyńskiej.
12 grudnia, w późny piątkowy wieczór zebraliśmy się w pustej już o tej porze szkole. Wzięliśmy ze sobą pokaźny zestaw fantastycznych książek oraz ogromną dawkę dobrego humoru i... dreszczyk emocji – taka okazja zdarza się przecież raz w życiu!

Klasa 6B do imprezy przygotowała się znakomicie! Czas spędziliśmy twórczo i aktywnie.

Na początku uczniowie mieli możliwość wymienia się informacjami dotyczącymi ich ulubionych książek. Po maratonie doskonale przygotowanych prezentacji multimedialnych i „książkowych dyskusji" nadszedł czas na gry i zabawy sportowe.
Kolejnym punktem programu był turniej polonistyczny oraz kalambury przygotowane przez Zuzię Pszczołę, Amelkę Rzecką i Olę Wójcik. Karolina Pastwa i Karolina Szubartowska przeprowadziły polonistyczną bitwę statków. Okazało się, że nawet w środku nocy nie zapominamy wiedzy zdobytej na lekcjach.
Nie zabrakło okazji do cichej lektury ulubionych książek. Mogliśmy też przekonać się, co czytają nasi koledzy i koleżanki – każdy uczeń losował osobę, która pożyczyła mu wybraną przez siebie książkę. Dzięki temu mogliśmy nie tylko bardziej poznać siebie nawzajem, ale i polubić nieznany nam do tej pory gatunek literatury.
Wszystkie zakamarki naszej szkoły zwiedziliśmy podczas przygotowanych z ogromnym zaangażowaniem przez Julkę Kowalczyk podchodów. Aby zdobyć kopertę z kolejnymi wskazówkami, musieliśmy wykazać się naprawdę porządną dawką wiedzy na temat frazeologizmów. Zwycięzcy otrzymali rożki obfitości własnoręcznie przygotowane przez Julkę.
Zadania wymagające wzmożonej aktywności umysłowej przeplataliśmy grami i zabawami sportowymi.
Ostatnim punktem aktywnie i twórczo spędzonego wieczoru była projekcja filmu będącego adaptacją jednej z popularnych wśród uczniów książek. Oczywiście podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć naszej ulubionej pizzy. Posmakowaliśmy też przepysznego ciasta marchewkowego upieczonego przez mamę Zuzi Pszczoły, a także doskonałych pierników własnoręcznie wykonanych przez Julkę Kowalczyk.
Czasu na nocne opowieści z dreszczykiem już nie wystarczyło... - nadszedł ranek, a tym samym koniec imprezy.
Po wspólnie zjedzonym śniadaniu moooocno zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach doprowadziliśmy szkołę do stanu używalności i z żalem, że to już koniec, udaliśmy się do domów.
„Noc czytania w Chrobrym" była okazją do wartościowego spędzenia czasu i poznania szkoły z nowej, nocnej perspektywy. 

W Galerii można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.