• Macius1
    Macius2
    podstawowka metka.fw
    gimnazjum metka.fw
sfera metka.fw
Logo GrupaBury

Co nas wyróżnia

W dniach 19-25 listopada 2018 r. obchodzimy Tydzień Edukacji Globalnej, którego główną ideą jest wezwanie "Odpowiedzmy na wezwania zmieniającego się świata".

Tegoroczny TEG przebiega w naszej szkole pod hasłem "Klimat to temat".

Zwracamy uwagę na problem zmian klimatu i jego negatywnych globalnych skutków. Kłasa 7b pod kierunkiem pani Beaty Malec przygotowała informacyjną gazetkę na szkolnym korytarzu.

Na lekcjach geografii, biologii oraz na godzinach wychowawczych prowadzone są zajęcia o tej tematyce. Klasa 4b również zapoznała się z problemem zanieczyszczenia środowiska i związanych z tym zmian klimatu na Ziemi. Uczniowie przygotowali prezentacje, na których uczyli swoich kolegów, jak mogą dbać o najbliższe otoczenie. Następnie interpretowali plakaty przygotowane przez starszych kolegów przestrzegajacych przed szkodliwym smogiem.

Uczniowie 7b szukali nowych rozwiązań architektonicznych dla naszego miasta. Po wycieczce na Starówkę zaprojektowali nowe oblicza zaniedbanych zakątków Starego Miasta. Wykonane plakaty zdobią korytarz klas 7- 8.

Klasa 7b rozstrzygnęła konkurs plastyczny "Klimat to temat!". Najpiękniejsze plakaty zawisły na szkolnym korytarzu. Nagrody i dyplomy odbiorą uczniowie na najbliższym szkolnym apelu.

W naszej Galerii możecie zobaczyć zdjęcia z działań TEG w tym tygodniu.

Co nas wyróżnia