Strona główna  >  Przedszkole  >  Oferta edukacyjna  >  Dwulatek w naszym przedszkolu
Dwulatek w naszym przedszkolu

alt

NASZE PRZEDSZKOLE JEST WYMARZONYM MIEJSCEM DLA TWOJEGO 2-LATKA. TU KAŻDY MALUCH WE WSPANIAŁEJ, RODZINNEJ ATMOSFERZE, OTOCZONY TROSKLIWĄ OPIEKĄ MIŁO SPĘDZI CZAS :)

alt

Wychodząc naprzeciw prośbom rodziców informujemy, iż w roku szkolnym 2014/2015 planujemy zorganizować w naszym przedszkolu grupę dla dzieci 2-letnich :)

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka stworzyliśmy wymarzone miejsce, gdzie w ciepłej i przyjaznej atmosferze, pod okiem otwartych, kreatywnych, pełnych zapału i pasji pedagogów, odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych.

Grupa dla 2-latków jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą, aby ich dwuletnie dziecko już dziś rozpoczęło swoją przygodę z przedszkolem. Zapewniamy najlepsze warunki do optymalnego rozwoju każdego dziecka, jego usamodzielnienie, a także bardzo dobre przygotowanie do dalszej edukacji.

Grupa 2-latków uczestniczy w programie edukacyjnym typu przedszkolnego „Dwulatek przedszkolakiem”, który został napisany specjalnie dla tej grupy wiekowej przez jedną z naszych nauczycielek, p. Jolantę Stachyrę. Zadania, cele i treści programowe opracowane zostały w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego i dostosowane do możliwości psychofizycznych dzieci w wieku od dwóch do trzech lat. Program „Dwulatek przedszkolakiem” zakłada następujące zadania, które wyznaczają kierunek pracy nauczyciela:
- monitorowanie i wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci
- indywidualne podejście do każdego z wychowanków,
- odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci,
- rozbudzanie ciekawości,
- rozwijanie funkcji poznawczych,
- kształtowanie postaw moralnych, wprowadzanie w świat wartości uniwersalnych,
- zapoznawanie z wzorcami zachowań społecznie akceptowanych i utrwalanie ich,
- kształtowanie poczucia własnej wartości,
- dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci,
- współpraca z rodziną w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych.

Dodatkowo Twój maluch będzie także rozwijał swoje umiejętności w różnorodych formach zajęć w ramach naszej oferty. Wszystkie zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości najmłodszych dzieci. W ten sposób każdy dwulatek może bezstresowo i w miarę możliwości samodzielnie wkroczyć w świat zabaw z rówieśnikami. Nasza bogata oferta metod i technik aktywizujących sprawia, że edukacja naszych najmłodszych odbywa się w formie zabawy i poprzez zabawę. Dajemy dziecku możliwość wielozmysłowego poznawania świata i uczenia się w atmosferze wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Zgłoszenia dzieci przyjmowane są w godz. 8-15 pod numerem telefonu: 81 524-70-88. Dziecko można zapisać także osobiście w sekretariacie Przedszkola Król Maciuś I.

Ilość miejsc ograniczona!!!