Strona główna  >  Przedszkole  >  Nasz budynek
Nasza siedziba

W lipcu 2011 zakończyliśmy budowę nowego budynku dla wszystkich naszych placówek: Przedszkola Król Maciuś I, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Dzięki temu możliwa jest realizacja naszego najważniejszego założenia: stworzenia nowoczesnego kompleksu edukacyjnego, zapewniającego edukację od przedszkola do matury. Jest to przemyślane rozwiązanie, zapewniające uczniom kompleksową ścieżkę edukacji i spójność programu nauczania na wszystkich kolejnych jej szczeblach.

lokalizacja_nowej_szkoly

Przedszkole Króla Maciusia I (segment 'B' budynku, łącznik) ma powierzchnię 580 m2, jest w nim miejsce dla sześciu grup: trzy grupy trzylatków oraz trzy grupy czterolatków, łacznie 90 dzieci. Sale dla dzieci z klasy zerowej znajdują się na parterze segmentu 'C', z osobnym wejściem. Dzieci mają do dyspozycji przestronne sale zajęciowe (30-40 m2 każda), własną salę do ćwiczeń gimnastycznych (80 m2) oraz wydzielony plac zabaw (450 m2).

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego korzysta z segmentu 'C' budynku (prawe skrzydło). Szkoła mieści po trzy klasy na każdym poziomie. W dolnej części budynku znajduje się wydzielona przestrzeń dla trzech klas zerowych, z osobnym wejściem.

Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego znajduje się w segmencie 'A' budynku (lewe skrzydło). W górnej części budynku znajduje się sala gimnastyczna współdzielona z uczniami szkoły podstawowej, którzy mogą do niej dotrzeć dzięki napowietrznemu łącznikowi znajdującemu się nad segmentem 'B' budynku.

2