Strona główna  >  Przedszkole  >  Aktualności  >  Poznaj nas
Dlaczego Król Maciuś I, czyli co nas wyróżnia
Król Maciuś Pierwszy to przedszkole niezwykłe, stworzone, by zaspokajać dziecięcą ciekawość świata i pomagać dzieciom w poznawaniu i zrozumieniu rzeczy trudnych i tych całkiem oczywistych. To miejsce, w którym poszukujemy i wydobywamy talenty, które drzemią w dzieciach i dajemy im możliwości rozwoju. Dbamy o to, aby w naszym Przedszkolu dzieci poprzez zabawę uczyły się współdziałania w grupie i poznawały reguły życia społecznego. W atmosferze radości odkrywały świat dźwięków, barw, liter i cyfr. Wykwalifikowany i przyjazny personel dokłada wszelkich starań, aby dzieci radośnie stawiały pierwsze kroki w samodzielnym odkrywaniu i poznawaniu otaczającego ich świata. Wyróżnia nas rodzinna atmosfera, dbałość o szczegóły, wysoki poziom edukacyjny i nieustająca chęć rozwijania się.

Oferujemy również naszym przedszkolakom szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, opiekę logopedyczną i psychologiczną.

Dlaczego warto:
• Stwarzamy atmosferę, w której dziecko ma poczucie więzi emocjonalnej z osobami, które je otaczają, może odczuć, że jest lubiane, zauważane, że jest kimś ważnym.
• Indywidualnie podchodzimy do potrzeb dziecka i oczekiwań rodziców dzięki małym, 15-osobowym grupom.
• Angażujemy dziecko w sytuacje, które pozwolą mu poznawać swoje emocje i pragnienia, uświadamiać sobie swoje mocne i słabe strony, czyli kształtujemy w dziecku poczucie własnej wartości.
• Organizujemy zajęcia wyzwalające w dzieciach postawę "badacza". Takie sytuacje wywołują u dzieci zaangażowanie, odczucie radości i możliwość odniesienia sukcesu.
• Oferujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych umożliwiających dzieciom zdobywanie różnorodnych doświadczeń, a przez to harmonijny rozwój we wszystkich sferach.
• Wspieramy rodziców w procesie wychowania, przekazując rzetelne informacje o rozwoju i zachowaniu dziecka, budujemy więź miedzy przedszkolem a rodziną dziecka.
• Specjalnie zainstalowane kamery umożliwiają rodzicom monitoring przez Internet, aby w każdej chwili mogli sprawdzić, co robi i jak się miewa ich dziecko w trakcie pobytu w Przedszkolu.
• Dbamy o zdrowe żywienie, ucząc dzieci zasad właściwego odżywiania, serwując i przyzwyczajając je do smaku posiłków przygotowanych z produktów pełnowartościowych i mało przetworzonych, a także uwzględniamy indywidualne zalecenia dietetyczne.
• Posiadamy kolorowy, bezpieczny plac zabaw, gdzie stwarzamy dzieciom wyjątkowe warunki do rozwoju i swobodnej zabawy na świeżym powietrzu oraz nowoczesny i przestronny budynek przedszkolny z własną, dużą salą gimnastyczną.
• W naszym zespole są nauczyciele, którzy okazują dziecku ciepło, wsparcie i zachętę, szanują je, liczą się z jego odczuciami i opinią, ale także jasno określają zasady i nieprzekraczalne granice, a swoją osobowością i zaangażowaniem sprawiają, że proces nauczania - uczenia się jest dobrą zabawą.
• Zdecydowanie wykraczamy poza zakres usług typowego przedszkola. Oferujemy dzieciom i rodzicom znacznie więcej niż inne przedszkola.