Strona główna  >  Przedszkole  >  Aktualności  >  Galeria zdjęć  >  Galeria 2014/2015  >  Owocowy zawrót głowy
Owocowy zawrót głowy

Październik w naszym przedszkolu rozpoczął się smacznie, kolorowo i zdrowo. Przedszkolaki wykonywały różne samkowitości z owocami w roli głównej :)

PSZCZÓŁKI

Zapobiegawcze "Pszczółki" solidnie przygotowują się do zimy. Wiedzą, jak ważne są w tym okresie witaminy, więc zrobiły z ciociami pyszne śliwkowe kompoty. Już nie możemy się doczekać, żeby je spróbować :)

ŻABKI

„Żabki” przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, winogrona, a nawet ananas i truskawki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało Żabkom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

MOTYLKI

"Motylki" po raz pierwszy w przedszkolu poznawały tajnik sztuki kulinarnej.  Z owocowych skarbów wyczarowały kolorowe i smakowite szaszłyki owocowe. W prawdziwych strojach kucharskich samodzielnie sortowały owoce, myły je, kroiły, nadziewały na patyczki. Po wytężonej pracy Motylki przystąpiły do degustacji owocowych szaszłyków. Teraz już wszyscy wiemy,że owoce warto jeść bo są pyszne i zdrowe :) 

BIEDRONKI

Natomiast "Biedronki" przygotowały prawdziwą bombę witaminową w postaci sałatki owocowej :) Biedroneczki samodzielnie kroiły wszytskie owoce, pamietając o ostrożnym posługiwaniu się nożem. Sałatka owocowa udała się znakomicie, była smaczna, kolorowa i zdrowa :)