Strona główna  >  Przedszkole  >  Aktualności  >  Galeria zdjęć  >  Galeria 2013/2014  >  Wiosenne spotkanie w bibliotece
Wiosenne spotkanie w bibliotece

2 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci, najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się do zaprzyjaźnionej biblioteki. W ramach cyklu "Bajeczny kram" poznaliśmy bajkę pt. "Niebieska Niedźwiedzica". Opowieść o niedźwiedzicy Azul pokazała nam czym jest tolerancja. Bohaterka bajki, ze zwględu na kolor futerka, nie była akceptowana przez innych, przez co czuła się odrzucona. Współnie z panią bibliotekarką stworzyliśmy receptę na pocieszenie Niebieskiej Niedźwiedzicy, na której znalazły się m.in.: zaproszenie do wspólnej zabawy, podarunek, pomoc, przytulenie, miłe słowo.

Na zajęciach bawiliśmy się także w zabawę "Kto, tak jak ja". Dowiedzieliśmy się co lubimy robić, co lubimy jeść. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że się różnimy :) ... ale to dobrze, bo gdybyśmy byli tacy sami, byłoby smutno i nudno. Różnorodność jest potrzebna i cenna, wtedy świat jest ciekwaszy :)