Strona główna  >  Przedszkole  >  Aktualności  >  Galeria zdjęć  >  Galeria 2012/2013  >  Wycieczka do straży pożarnej
Wycieczka do straży pożarnej

9 maja 2013 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej przy ulicy Szczerbowskieo 6 w Lublinie. W czasie spotkania ze strażakami dowiedzieliśmy się na czym polega ich praca - jak bardzo jest trudna, niebezpieczna i wymagająca dużego wysiłku. Poznaliśmy charakterystyczny ubiór strażaka: buty, kombinezon, kominiarkę, kask ochronny (hełm), maskę tlenową wraz z butla tlenową. Nawet nasze ciocie, nakładając kolejne części starżackiego stroju, zamieniły się w dzielnych i bardzo odważnych stażaków :)
Oglądaliśmy również różne wozy strażackie wraz z wyposażeniem. W wozie strażackim znajduje się dużo sprzetu: liny, bosaki, gaśnice, drabiny, węże strażackie, toporki, piły, nożyce. Sprzęt ten niezbędny jest podczas udzielania pomocy w wypadkach drogowych, podczas powodzi, gaszenia pożarów lub pomocy osobom lub zwierzętom znajdujacym się na wysokościach.
Największą atrakcją było to, że podczas naszej wycieczki strażacy wezwani zostali do "akcji ratowniczej"- i wtedy mogliśmy zobaczyć jak szybko i sprawnie strażacy przygotowują się do wyjazdu.
Wielu z nas już marzy, żeby zostać strażakiem :-)