Strona główna  >  Przedszkole  >  Aktualności  >  Galeria zdjęć  >  Galeria 2012/2013  >  Spotkanie z instruktorem pierwszej pomocy
Spotkanie z instruktorem pierwszej pomocy

29 kwietnia gościem najstarszych przedszkolaków - Żabek i Biedronek - był Ratownik Medyczny i zarazem Instruktor Pierwszej Pomocy – Pan Bartłomiej Czyż.  To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo pouczające spotkanie. Pan Bartłomiej pokazał nam jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięć oraz złamań, uczyliśmy się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliliśmy sobie numery alarmowe służb ratowniczych.
Podczas spotkania obserwowaliśmy w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Pod okiem instruktora ćwiczyliśmy także masaż serca na zaprzyjaźnionym koledze „Maćku” – fantomie :) Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że poczuliśmy się "małymi ratownikami". Wierzymy, że dzięki takiej lekcji nauczyliśmy się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia :)