Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Wycieczki klasowe  >  Zakopane październik 2011
Zakopane, jakie cudne...

5 października 2011 roku uczniowie klasy IA ze swoją wychowawczynią Izabelą Harasymiak - Krzyżanowską wyruszyli na swoją pierwszą integracyjną wyprawę...

    Po dosyć ciężkiej, ale ekscytującej nocy dotarliśmy do Zakopanego. Serce Tatr przywitało nas przejrzystą linią horyzontu, na którym malowały się piękne turnie polskich gór.

    Godzina wychowawcza na Gubałówce autorstwa prezesa Kawy była miłym wstępem do naszej integracji. Pomimo ogromnego zmęczenia wszyscy mieli bardzo dobre humory. Nikomu nie przeszkadzało, że z nieba sypała się trawa, a w tle rozgrywały się popisy szermiercze z udziałem mężczyzn IA. Potem nasza super przewodnik – Ala, poprowadziła nas uroczymi ścieżkami Zakopanego (znanymi tyko sobie Smile), nie pominęła cmentarza „Na Pęksowym Brzyzku" i zabytkowej wilii „Atma".

    Pierwsze mokre popołudnie spędziliśmy w AquaParku. Największą traumę przeżyły tu nasze dziewczyny, niecnie męczone w rwących wirach basenowego potoku. Bardzo miłym ukojeniem dla wszystkich były chwile spędzone w jacuzzi.

    Następnego dnia, mimo nagłego załamania się pogody, ruszyliśmy na Sarnią Skałę. Na trasie przywitały nas grzmoty, ale dzięki przewodnikowi dzielnie pognaliśmy dalej. Na samym szczycie otoczyło nas morze chmur... Było bardzo zimno i wietrznie, jednak wszystkie dziewczyny mogły liczyć na męskie ramiona, wyśmienite kanapki i ketchup „Tortex". Schodząc z gór, mimowolnie zawiązała się grupa ratowników „osób w opałach", którzy dzielnie wspierali kolegów i koleżanki potykających się na mokrych kamieniach...

                                                                                                             Uczniowie IA LOWink

Poniżej wycieczka w obiektywie prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej i Ali: