Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Wycieczki klasowe  >  Warszawa kwiecień 2010
Wycieczka - kwiecień 2010
29. kwietnia odbyła się wycieczka przedmiotowa uczniów klas pierwszych gimnazjum do Warszawy.

Wyjazd zorganizował prof. Marek Goliszek - nauczyciel techniki. Oto krótka relacja z wyjazdu autorstwa Filipa Postępskiego (IGC):

"29. kwietnia br. klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Warszawy. Około 7:15 wyruszyliśmy autokarem do stolicy. Pierwszym punktem naszego programu były odwiedziny w kinie Cinema City Bemowo. Oglądaliśmy film "Niezwykły świat techniki". Mieliśmy okazję poznać historię rozwoju kinematografii i rodzaje technologii wykorzystywanych we współczesnym kinie. Mogliśmy poznać wrażenia płynące z oglądania filmu w technice 4D. Co do tego zdania są podzielone. Następnie pojechaliśmy przez zatłoczoną Warszawę i wysiedliśmy przy Pałacu Kultury. Tu obejrzeliśmy wystawy z różnych dziedzin nauki i techniki m.in. eksponaty związane z motoryzacją czy muzyką. Byliśmy w planetarium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak nie należy prowadzić zajęć. Potem udaliśmy się do Złotych Tarasów na posiłek. Po powrocie do autokaru rozpoczęliśmy powrót do Lublina. Uważam, że wycieczka była ciekawa i bardzo udana. Tego typu wyjazdy mogłyby odbywać się częściej."

Komentarze red:

  • Właściwie była to seria sześciu różnych filmów o wspólnym tytule. Każda sala kinowa starała się zaprezentować widzom coś innego (np. obraz trójwymiarowy oglądany z użyciem specjalnych okularów).
  • W ostatniej sali mieliśmy giedzieć spokojnie i nie wstawać, gdyż użyto dodatkowych bodźców. Nie każdy jednak lubi, gdy w czasie trwania filmu podskakuje i kołysze się fotel, woda pryska na twarz, a z głośników rozmieszczonych w różnych końcach sali wydobywają się zbyt intensywne dźwięki.
  • W Planetarium przez krótki czas mogliśmy oglądać na sklepieniu rozmieszczenie znanych gwiazdozbiorów widocznych na naszym niebie. Szkoda, że był to tylko krótki czas ...