Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Wycieczki klasowe  >  Centrum Nauki "Kopernik" wrzesień 2011
Warszawa - Centrum Nauki "Kopernik"
Dnia 22 wrzesnia 2011r. o godz. 7.30 klasy II i III gimnazjum zebrały sie pod "Chatką Żaka" aby wyruszyć na wycieczkę do Warszawy. Na parkingu przywitał nas tłum młodzieży, gdyz okazało się, że nie tylko my rozpoczynaliśmy podróż w tym właśnie miejscu. Na szczęście autokaru nikt nie pomylił i o godz. 8.00 nastapił wyjazd z Lublina. Strzegła nas wspaniała siódemka w składzie: sor Marek Goliszek, sor Paweł Piskorz, sor Piotr Kononowicz oraz sorki: Małgorzata Schmidt, Monika Banaszkiewicz, Ewa Kostko i Joanna Szyszkowska. Głównym celem podróży było Centrum Nauki "Kopernik" i seans w Planetarium, podczas którego obejrzeliśmy film pt."Tajemnica nieba Majów". Aktywne zwiedzanie Centrum rozpoczęliśmy godzinę przed zaplanowanym seansem-a to stanowczo za mało!!! Dopełniliśmy więc zgłębiania wiedzy po filmie ale...czas biegł tak szybko, że niestety nie udało nam sie wszystkiego zobaczyć. No może tylko niektórym...Cóż miejmy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy:)
Po wizycie w Centrum Nauki "odwiedziliśmy" inne centrum...handlowe-"Arkadia", które dla nas stało się przede wszystkim centrum gastronomicznym, bo już głód dawał nam się we znaki. Do Lublina dotarliśmy ok. godz. 21.00, gdzie czekali już na nas rodzice...A my czekamy już na następną wyprawę:):):)
Gimnazjaliści Sobieskiego
Ps. Poniżej zdjęcia z naszej wyprawy (niestety zapomnieliśmy aparatu więc tylko zdjęcia "komórkowe" ale lepsze takie niż żadne:))