Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Współpraca międzynarodowa  >  Współpraca z AIESEC
Studenci z AIESEC w Sobieskim

Od 2005 roku Sobieski współpracuje z AIESEC, największą międzynarodową organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów, zrzeszającą około 50 tysięcy młodych ludzi z ponad 100 państw świata. Dzięki temu jest możliwe zapraszanie do Szkoły studentów ze wszystkich kontynentów. Nasi goście w kontaktach z młodzieżą posługują się językiem angielskim. Ich pobyt w Sobieskim jest dobrą okazją do poznania historii i zwyczajów innych narodów i stosownym czasem do promowania polskiej kultury na świecie.

W roku szkolnym 2005/2006 gościliśmy Hazel Skelton, studentkę z Irlandii. Zawsze uśmiechnięta i bardzo serdeczna Hazel prowadziła stałe zajęcia w każdej klasie gimnazjum i liceum. Jak się szybko okazało, nikomu nie przeszkadzał fakt, że nasz gość nie znał wcale języka polskiego. Hazel stała się ulubienicą uczniów i nie bez żalu żegnali ją wszyscy w czerwcu 2006.

W dniach 11-15 lutego 2008 roku w naszej szkole pojawili się chińscy studenci. We wszystkich klasach liceum i gimnazjum opowiadali o swoim kraju, dzielili się spostrzeżeniami na temat świata, odpowiadali na pytania naszych uczniów. Było to bardzo ciekawe doświadczenie kulturowe - mamy nadzieję, że dla obu stron :)W październiku 2010 roku odwiedzili nas goście z Togo i Filipin. To spotkanie także przyniosło nam dużo ciekawych informacji o świecie oraz satysfakcji.