Strona główna  >  Gimnazjum i Liceum  >  Z życia szkoły  >  Sport  >  Utytułowani sportowcy szkoły
Utytułowani sportowcy szkoły
Utytułowani sportowcy szkoły:
 • Mateusz Puzoń - wspinaczka sportowa
  Największe osiągnięcia Mateusza Puzonia:

  Rok 2008

  Miejsce 1 - Puchar Europy Juniorów, Wuppertal (GER)
  Miejsce 13 - Mistrzostwa Świata Juniorów, Sydney (AUS)
  Miejsce 1 - Mistrzostwa Polski Juniorów, Tarnów

  Rok 2007

  Miejsce 14 - Puchar Europy Juniorów, Warsaw (POL)
  Miejsce 1 - Mistrzostwa Polski Juniorów, Wrocław

  Rok 2006

  Miejsce 1 - Puchar Europy Juniorów, Gdańsk (POL)
  Miejsce 9 - Mistrzostwa Świata Juniorów, Imst (AUT)
  Miejsce 3 - Puchar Europy Juniorów, Velika Tarnovo (BUL)
  Miejsce 1 - Mistrzostwa Polski Juniorów, Tarnów w konkurencjach "na czas".

  Trener: Grzegorz Gajaszek
  Mateusz Puzoń - wspinaczka sportowa
 • Małgorzata Bochyńska – tenis ziemny
  Jest członkiem klubu SKT "AS" Lublin i reprezentuje szkołę, klub i Polskę w zawodach krajowych i międzynarodowych. Od roku korzysta z fachowych wskazówek trenera zagranicznego. Pod jego okiem trenuje kilka razy w ciągu roku.

  Uczestnictwo Małgosi (uczennicy klasy 3GB) w turniejach kończy się wielokrotnie zdobyciem nagród i wyróżnień. Do najważniejszych swoich osiągnięć uczennica zalicza:
  • zdobycie tytułu brązowej medalistki Mistrzostw Polski w 2007r
  • zdobycie tytułu mistrza województwa w swojej kategorii wiekowej (wielokrotnie!)
  • udział w zawodach MASTERS (dla niewtajemniczonych: rozgrywki ośmiu najlepszych tenisistów w Polsce)

  Najnowszym sukcesem Małgosi jest brązowy medal na kolejnych Mistrzostwach Polski 2009 r. Nasza tenisistka zdobyła swoją nagrodę w grze pojedynczej w kategorii młodzieży do lat 16-tu.

  Małgorzata Bochyńska – tenis ziemny
 • Yauheni Markevich - taniec towarzyski
  "Żenia" (tak wszyscy zwracają się do niego w szkole), uczeń klasy 2GA, urodził się w Grodnie na Białorusi. Od szóstego roku życia trenuje taniec towarzyski. Brał udział we wszystkich prestiżowych turniejach tanecznych. Od 2008 roku startuje w barwach biało - czerwonych, reprezentuje Polskę. Żenia tańczy z Andreą Gieleta, która uczęszcza do klasy szóstej szkoły podstawowej przy ul. Herbowej.
  W harmonogramie zwykłego dnia Żeni, poza obowiązkowymi zajęciami szkolnymi gimnazjalisty, mieści się trening trwający od czterech do sześciu godzin. Każdą sobotę i niedzielę chłopiec spędza na turniejach tanecznych. Obecnie Żenia startuje w klasie tanecznej "B". Kategorię tą zdobył w trzy i pół tygodnia, stając na najwyższym podium czternaście razy z rzędu. Teraz Żenia przygotowuje się do mistrzostw Polski.
  Yauheni Markevich - taniec towarzyski
 • Karol Klimek - karate tradycyjne

  Za swoje najważniejsze osiągnięcie uważa zdobycie 3-go miejsca w Mistrzostwach Polski w konkurencji kumite 2008. Ma także na swoim koncie zajęcie 1-go miejsca na Mistrzostwach Lubelszczyzny w konkurencji kata i 3-go miejsca w konkurencji kumite. Brał udział w zawodach na arenie międzynarodowej. Obecnie niebieski pas 2-go stopnia, liczne udziały w obozach, szkoleniach oraz zgrupowaniach (często o charakterze międzynarodowym).
  Karol Klimek - karate tradycyjne
 • Piotr Parys - karting
  Piotr jest uczniem I klasy naszego Gimnazjum a zarazem; zawodnikiem teamu CRG POLAND i członkiem kadry narodowej. W roku 2012 rozpoczął starty w Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii KF3. Jako debiutant w najszybszej kategorii kartingowej w kraju, rozpoczął rywalizację z zawodnikami starszymi o dwa, trzy lata i co warte podkreślenia w nowym dla siebie karcie (wielkość i rodzaj podwozia). Pomimo, że wiek i doświadczenie przemawiało za jego rywalami, młody zawodnik bez respektu dla konkurentów od razu przebojem wdarł się do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej mistrzostw. Po pięciu seriach (jedna seria składa sięz czterech wyścigów) zajmował wysokie drugie miejsce ze stratą 4 punktów do lidera Karola Lubasa i przewagą 40 punktów nad trzeci Adrianem Różyckim. Ostatnia seria na torze w Bydgoszczy miała wyłonić mistrza. Pierwszy start był bardzo udany, finał zdominował nasz zawodnik i objął prowadzenie w „generalce„. Najniższy stopień podium wywalczył w finale drugiego biegu. Emocje sięgnęły zenitu w trzecim starcie, gdzie po kolizji z Lubasem nie ukończył rywalizacji. Ostatni finał był popisem debiutanta, ze stoickim spokojem zakończył rywalizację na drugim miejscu (co gwarantowało mistrzostwo), brak zwycięstwa powetował sobie najlepszym czasem okrążenia.
  Pomimo młodego wieku Piotr Parys w tym roku otrzymał nominację do reprezentacji Polski. Był to efekt sukcesów jakie osiągnął w latach ubiegłych. Może się poszczycić między innymi wicemistrzostwem Polski w kategorii M60, zwycięstwami w pucharach ROK CUP POLAND i Rotax Max Challenge Poland, a w zawodach międzynarodowych wygranymi z całą czołówką światową w pucharze Trofeo d'Atunno na włoskim torze w Lonato, w sezonach 2010 i 2011. Postawą i zdobyciem mistrzostwa Polski KF3, najbardziej prestiżowe trofeum kartingowe w Polsce, udowodnił, że mimo młodego wieku nominacja do kadry narodowej była właściwą decyzją.
  Piotr Parys - karting
 • Tomasz Kalinowski - Karate Kyokushin
  Udział w seminariach międzynarodowych prowadzonych przez mistrzów karate kyokushinoraz w licznych zawodach i turniejach.

  Wybrane osiągnięcia:

  • ćwierćfinalista w konkurencji kumite Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Krakowie 2012
  • 3 miejsce w konkurencji kumite w "3rd Polish Open Tournament of Karate Kyokushin IKO Galizia Cup" w Leżajsku 2013
  • 3 miejsce w konkurencji kumite podczas turnieju "10th Austrian Open" w Wiedniu 2013
  • 2 miejsce w konkurencji kumite mężczyzn w "Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate IKO Tataria Cup" w Nowej Sarzynie 2013
   Tomasz Kalinowski - Karate Kyokushin